SİPARİŞ

 • Sitemizde yer alan tüm fiyatlar sipariş günü esasına uygun olarak geçerlidir ve fiyatlara KDV dâhildir. Bütün fiyatlar Türk Lirası (TL) cinsindendir.
 • Sipariş verdiğiniz ürünler size anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi aracılığıyla gönderilecektir.
 • Teslimat bedeli, ürün alışveriş sepetine eklediğinde gösterilmektedir.
 • Siparişlerim sayfasından teslimat bilginizi takip edebilirsiniz.
 • Sepetiniz, sitemizde yaptığınız alışveriş sırasında seçtiğiniz ürünleri sakladığınız bölümdür. Alınan ürünlere ve ödemelere ilişkin tüm bilgiler buraya kaydedilir.
 • Siparişlerinizin teslimat durumunu üyelik bilgileriniz ile üst menüde bulunan Siparişlerim kısmından takip edebilirsiniz. Siparişlerinizin tedarik edilmesi aşamasında sipariş durumunuz “İşleme Alındı” olarak gözükecektir. Siparişiniz kargoya teslim edildiği andan itibaren kayıtlı e-posta adresinize kargo takip bilgileri bildirilmektedir.
 • Siparişinizin gecikmesi durumunda 0 332 353 21 30 telefondan bizi arayarak ürününüzün gecikmesi hakkında bilgi alabilirsiniz. Hızlı dönüş içininfo@pinarelli.comadresimize mail atarak da bilgi alabilmektesiniz.
 • Siparişlerim sayfamızdan siparişinizin durumunu takip edebilirsiniz. Teslimatınız kargoya verildiğinde, sistemimiz İşleme Alındı / Kargoya Teslim Edildi şeklinde bilgilendirme e-postalarıyla ayrıca sizi haberdar etmektedir.

ÖDEME

 • Alışverişlerde teslimat süresinin başlangıcı, siparişi verdiğiniz zaman değil sipariş tutarınınhesaplarımıza geçtiği andır.
 • Sipariş, tutarın 5 iş günü içerisinde işletmehesabına geçmemesi durumunda iptal edilecektir.

BANKA HESAP NUMARAMIZ


GARANTİ BANKASI AZİZİYE ŞUBESİ 
ŞUBE KODU: 1238
HESAP NUMARASI: 6299382
IBAN NO: TR46 0006 2001 2380 0006 2993 82

YAPI KREDİ BANKASI LARENDE ŞUBESİ
ŞUBE KODU: 1112
HESAP NUMARASI:  91600353
IBAN NO: TR78 0006 7010 0000 0091 6003 53

AKBANK MEVLANA ŞUBESİ
IBAN NO :TR46 0004 6002 4488 8000 0676 22

TÜRKİYE İŞ BANKASI AZİZİYE ŞUBESİ
ŞUBE KODU:4501
HESAP NUMARASI:601892
IBAN NO:TR1 6000 6400 0001 4501 0601 892

KARGO ÜCRETLERİ


150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsizdir. 150 TL altı siparişlerde ise kargo ücreti müşteriye aittir.

 

 

TESLİMAT ŞARTLARI

 • Sipariş bedelinin ödenmesinden sonra, en geç 3 iş günü içerisinde ürünler kargoya teslim edilir. Siparişiniz kargoya verildikten sonra, bölgenize göre 24 ya da 48 saat içerisindeteslimatınız gerçekleşir.
 • Bu süre içinde siparişinizin size veya belirttiğiniz adrese ulaşmaması durumunda, 0(332) 353 21 30 telefondan veya info@pinarelli.comadresinden e-posta yoluyla bizimle iletişim kurabilirsiniz.
 • Siparişleriniz anlaşmalı kargo servisleri aracılığı ile teslim edilmektedir. Siparişleriniz kargoya teslim edilir edilmez e- posta adresinize gönderildiğine dair teyit bilgisi gönderilmektedir. Sipariş numaranız, sipariş verdiğiniz ürün adı bilgilerinizle beraber e-posta aracılığı ile ya da www.yurticikargo.com linkinden günün 24 saati kargo teslim detaylarınıza ulaşabilirsiniz.
 • Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, sevk irsaliyesi ile karşılaştırarak siparişinizi kontrol ediniz. Siparişinizi tam eksiksiz ve hasarsız olarak teslim aldığınıza dair kargo yetkilisine bir imza vermelisiniz. Ürünü teslim aldığınızda, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz. Ürünlerin eksik ya da hasarlı olduğunu düşündüğünüz durumda, kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketi teslim almayınız ve derhal bizimle irtibata geçiniz. Eğer ürün eksik veya hasarlı ise gerekli inceleme yapıldıktan sonra siparişiniz en kısa zamanda tekrardan size ulaştırılacaktır.
 • Teslimat adresi ve fatura adresinin aynı olduğu siparişlerde, ürün, fatura ve irsaliye belgeleriyle birlikte teslim edilecektir. Teslimat adresi ve fatura adresinin farklı olduğu siparişlerde, ürünün faturası, fatura adresine gönderilecek, ürünün irsaliyesi ise, ürünle birlikte teslimat adresine gönderilecektir. Siparişlerinizi, belirlediğiniz alternatif alıcıların ancak kimlik ibrazı karşılığında teslim alabileceğini unutmayınız.
 • Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız ve mutlaka size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası bildiriniz.
 • Teslimat adresinde alıcının bulunamaması halinde, kargo firması ziyaret ihbar notu bırakmaktadır. Adresine, ziyaret ihbar notu bırakılan alıcının 3 gün içinde kargo firmasıyla irtibata geçmemesi halinde, kargo firması paketi işletmemize geri getirecektir.

İADE ŞARTLARI

 • Ürün iadesi işlemlerinde, 4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun şartları uygulanır. Alıcılar, 14 gün içinde herhangi bir sebep göstermeksizin cayma hakkını kullanabilirler.
 • Genel olarak satın aldığınız ürünlerin kapağını açmadan, ambalajını tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satıla bilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (14) günlük süre içinde ürünleri iade edebilirsiniz. Öncelikle info@pinarelli.comadresine iade etmek istediğiniz ürün ve iade nedenini açıklayan bir bilgi e-postası atmanız gerekmektedir. Konuyla ilgili size en kısa zamanda bir dönüş yapılacaktır. E-posta ile önceden bildirilmeyen iade istekleri kesinlikle kabul edilmeyecektir.
 • İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu ve varsa diğer tüm evrak ve materyallerin, varsa gönderilen hediyeleriyle birlikte eksiksiz olarak, Pınarelli Bisiklet Havzan Mah Ebussuudefendi Caddesi No.51/B  adresine kargo ile gönderilmesi gerekmektedir. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir.
 • Kargo firmaları ile yapılan gönderilerin ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir.
 • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satıla bilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dâhil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
 • 385 Sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği uyarınca yeni uygulamaya göre, eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.
 • İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda,“info@pinarelli.com” adresineiade ile ilgili önceden göndermiş olduğunuz e-posta ile sitemizden gelen cevabın çıktısını ürünle beraber kargo ile göndermeniz gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.
 • Sipariş müşteriye gönderilirken alınan ulaşım bedeli müşteriye geri ödenmeyecek, ancak iadesi kabul edilmiş müşteriler için ürünü geri almak için ödenen kargo bedeliişletmemiz tarafından karşılanacaktır.
 • Para iadesi ise, paketin elimize ulaşması üzerinden geçen kanuni süre olan 10 gün içerisinde yapılmaktadır.
 • Bu sürenin uzaması aşağıda sıralanan sıkça karşılaşılan bazı sebeplerden ötürü olmaktadır; 
  • Hatalı hesap numarası,
  • Eksik banka veya şube bilgisi,
  • Vadeli hesap numarası
  • Hesap numarası yerine kredi kartı veya bankamatik kartı numarası verilmesi
  • İsme yapılan havale ya da EFT’nin zamanında alınmaması gibi müşterilerimizden kaynaklanan hatalar
 • Müşterilerimiz kendi adlarına olmayan başka bir hesaba iade tutarını talep edemezler ve kanunen böyle bir geri ödeme mümkün değildir. Bu gibi durumlarda kişi adına havale yapılması mümkündür.
 • İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği incelenir. İade onaylanırsa, ürün için ödenmiş olan meblağın tamamı 7 gün içinde hangi yolla ödendiyse (EFT, havale, kredi kartı) aynı yoldan iade edilir. İade ürünlerde tespit edilen hasar, eksik vb. gibi maddi kayıplar müşteriye rapor edilir ve gerekli maddi kesinti yapılarak para iadesi yapılır. Havale ile yapılan ödemeler en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.

Eğer iade edilen üründeişletmemizin bir kusuru varsa, tüm gönderi maliyetleribize aittir. Üründe bir kusur yoksa sevkiyat ve iade gönderi maliyetleri iade edilecek toplam tutardan düşülecektir.Ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.